RUJ İÇİN YAŞIYORUZ. Bazlar bizi heyecanlandırıyor. Bunun ötesinde makyaj sırlarımızı sizlerle paylaşmayı seviyoruz. Neden mi? Çünkü gerçek fotoğraf stüdyolarından doğan bir markayız -efsanevi Los Angeles Smashbox Stüdyoları- ve bu stüdyolarda muhteşem makyajlar yaratıyoruz. Amacımız Smashbox'la en iyi halinizi ortaya çıkartmak.

Smashbox

isim /smaSH-bäks//

1: 1900'lerin başlarında üretilen kutu şeklindeki nostaljik fotoğraf makinesi. Bugün bile en ikonik kameralar listetinde başı çeken bir tasarıma sahiptir.

2: kadınların en güzel hallerini ortaya çıkarmaları için her yerde kadınları destekleyen fotoğraf stüdyosu ve makyak markası

DAVIS FACTOR HAKKINDAKİ GERÇEKLER

KURUCU & FOTOĞRAFÇI

 1. ÇOCUKLUK YILLARI:

  “6 yaşındayken babamın kamerasını alıp Golden Gate Bridge önünde anneme poz verdirip onu fotoğraflamıştım. O an fotoğrafçı olmak istedimi anladım.”

 2. CAMERA, ASIDE:

  “Eğer rock yıldızlarının fotoğraflarını çekmeseydim onlardan biri olmak isterdim.”

 3. KAMERA ARKASINDA OLMANIN EN İYİ YANI NEDİR?:

  “İster Smashbox kampanyası olsun isterse de kısa film, vizyonumun gözümün önünde hayata geçmesini seviyorum."

 4. SMASHBOX'TA EN ÇOK SEVDİĞİN ŞEY NEDİR?:

  “Stüdyo ruhu, yaratıcılık, işbirliği, kısacası bu markada yaptığımız her şeyi çok seviyorum."

 5. KIRMIZI GÖRMEK:

  "Kırmızı rujda bir tılsım var. Klasik. Seksi. Bu nedenle Legendary kırmızı rengimizi çok seviyorum, fotoğtaflarda ön plana çıkıyor."

 

LORI TAYLOR-DAVIS HAKKINDAKİ GERÇEKLER

GLOBAL PRO MAKYAJ ARTİSTİ

 1. Büyükannesi sayesinde güzellik sektörüne adım atmış: "Tam bir güzellik bağımlısıydı-peruklar, takma kirpikler her şey. Oyuncak bebeklerdense onunla oynardım."

 2. L.A.'tan Avrupa'ya defilelere baş makyaj artisi olarak liderlik etmek ona enteresan deneyimler katto: "Bir keresinde bir lama'ya ruj sürmem istendi. Ciddi misiniz falan oldum?!"

 3. Gençlik yıllarında kokteyllerde garsonluk yapmaktan da çekinmemiş. İçki tercihi ise 3 farklı peynirle doldurulan zeytinli Dirty Martini.

 4. L.A.'ta en sevdiği yer şehir merkezi. "Tam bir saklı hazine süper şık, şehirli ve akıllı."

 5. Makyajın sığ bir şey olduğunu düşünenlere deli oluyor: "Makyaj iyileştiricidir. İnsanları maddi olarak değil duygusal olarak daha iyi hissettiren bir şey."

1990

Smashbox Stüdyoları efsanevi Hollywood makyaj sanatçısı Max Factor'ün torununun oğulları olan Dean ve Davis Factor tarafından kuruldu. İlk günden itibaren bu stüdyolarda dünya çapında en iyi fotoğrafçılar ünlü dergiler, müzik şirketleri ve moda markaları için ikonik fotoğraflar çekmeye başladılar.

1995

Tanınmış moda ve ünlülerin fotoğrafçısı Davis, ilk defa yeni yetenekler aramak için Fotoğraf Asistanları şovuna ev sahipliği yaparak Smashbox'ı modern görünümlerin yaratıldığı kültürel bir merkeze dönüştürdü. Günümüzde de bu şov, geleneksel bir sektör etkinliği.

1996

Smashbox Cosmetics kuruldu. Davis "Bütün ürünlerimiz fotoğraf stüdyolarından doğup hayat buluyor." diyor. "...çünkü şunu biliyoruz ki zor stüdyo şartlarında iyi çalışılan ürünler, gerçek yaşamda harika sonuçlar verir."

2000

Yıldız ürünümüz Photo Finish Foundation Primer lanse edildi. Bu efsanevi formül, ilk olarak çekimlerde makyaj rötuşlarını minimize ederken makyajın daha kalıcı ve daha güzel olması amacıyla yaratıldı. Hala bizim en çok satan ürünümüz!

2003

L.A. Moda Haftası Smashbox Stüdyolarında, Jenni Kayne ve Jeremy Scott gibi isimlerin tasarımlarıyla birlikte lanse edildi. Anna Wintour, Cameron Diaz ve diğer yıldızlar ön sıraları domine etti.

2007

O-Glow Intuitive Cheek Color, ilk transformer ürünümüz lanse edildi. Sephora ve Allure tarafından inovasyon atılımı ödülleri aldı.

2011

Setlere BB Krem trendini getirdik. Profesyoneller BB kremlerin çok amaçlı faydalarına hayran kaldılar, buradan yola çıkarak biz de kendi BB kremimizi lanse ettik.

2013

Birleşik Krallık, Almanya, Rusya, Brezilya ve Orta Doğu'ya açılarak dünyaya yayıldı.

2014

İlk Clio Ödülümüzü, Hollywood Bulvarı'ndaki "Love Me" kampanyamızın billboard'larıyla kazandık. Oscar haftasında bu tabela trafiği durdurdu. Hayranlarımız, kendilerinin odakta olduğu tabelaları Facebook'ta oluşturdular

2015

25. yılında, Smashbox Stüdyoları yeniden açıldı ve ünlüler, sanatçılar ve efsanevi fotoğrafçılar, ikonik fotoğraflar çekmek için bu havalı alana akın etti.

2016

Bize büyük düşünmemiz için ilham verdiniz, biz de düşündük! Be Legendary Lipstick serimizi 120 tonda muhteşem doygun rujların olduğu seriye genişlettik. Her biri fotoğraflarda mükemmel gözüken ve tüm çekim boyunca kalıcı olması için L.A. Stüdyolarımızda test edildi.